10 цікавих фактів про вхідні протизламні двері

10 цікавих фактів про вхідні протизламні двері

Необхідність у захисті свого житла існує з незапам’ятних часів. Історично так склалося, що у металі люди бачили щось таке тверде і міцне, чим можна було захиститися. За всю історію людства технології виробництва дверних конструкцій, а також матеріали, з яких вони виготовлялися, багаторазово змінювалися. У сьогоднішній нашій публікації йтиметься про вхідні протизламні двері, з цікавими фактами і нестандартною історією.

У світі розрізняють 13 класів безпеки вхідних дверей. Варто зауважити, що вхідні двері 6 – 7-го класів зломостійкості встановлені в банківських сховищах, а ось двері тринадцятого класу захисту можна зустріти в Форт-Нокс, де зберігаються золоті запаси США. Не дивлячись на безпрецедентні заходи безпеки, такі, як оточення Форт-Нокса колючим дротом з напругою 5000 вольт, друге за величиною сховище , в якому знаходиться 4000 тон золотих злитків, закривається вхідними сталевими дверима, які мають товщину 1 метр і важать майже 20 тон. Вхідні залізні двері зібрані з семи шарів сталі і зварені за спеціальною засекреченою технологією.

Найбільш захищені на планеті двері для житлових приміщень виготовляються в Колумбії. Вони мають такі характеристики: куленепробивні, вогнетривкі, вибухостійкі, захищені від металоріза, 10 замків (штирі шириною майже по 2 см), біометрична система замка (спочатку перевіряється відбиток пальця, потім береться аналіз крові, щоб перевірити, що палець належить живій людині), інтеграція камери по IP (якщо побажаєте, фото відвідувача буде відправлено вам електронною поштою, як тільки він натисне на дзвінок).

Найважчі у світі залізні двері вагою в 321,4 тонни, встановлені в Національній лабораторії ім. Лоуренса, штат Каліфорнія, США. Товщина таких залізних дверей становить 2,43 метра. У це важко повірити, але ці вхідні двері відкриваються вручну завдяки особливій конструкції дверних петель.

В італійській Флоренції знаходяться найкрасивіші двері у світі. Іншими словами, це ворота баптистерії Святого Іоанна Хрестителя, створені з бронзи. Їх замовила в 1425 році Гільдія купців, а виготовленням займалися двоє найзнаменитіших на той час архітекторів – Гіберті і Пізано Андреа. Сам Мікеланджело назвав подібну конструкцію «Ворота до раю», оскільки вона була просто ідеальна.

Найжахливішими дверима у світі вважаються двері в собор Святого Ніколаса, що знаходиться у в Словенії. Це відносно молоді двері, які з’явилися в соборі у 1996 році. У цій будівлі всі дверні конструкції відрізняються моторошним дизайном. Дана модель сконструйована на честь візиту Папи Івана Павла Другого. Згідно із задумом архітекторів, такі двері повинні були представляти історію єпархії.

Найстаріші двері у світі знайдено археологами у Швейцарії під час будівництва підземної парковки для Цюріхського оперного театру. Їм понад 5000 років. І хоча ці двері дерев’яні, однак вони є “міцними і витонченими” з добре збереженими петлями і “вражаючим” способом скріплення дощок. Знахідка приблизно датована 3063 роком до нашої ери.

Найвищі в світі двері розташовані у цеху космічних кораблів у Флориді (США). Вони мають висоту 140 метрів, а 45 хвилин – це приблизний час її закриття/відкриття.

Найоригінальнішими дверима у світі є високотехнологічні двері Tanakа виготовлені у Японії. Вони складаються з безлічі планок із сенсорами. Коли людина підходить до них, сенсори зчитують обриси силуету і рівно на такі ж розміри планки розсуваються.

Найшвидші у світі двері встановлюються в лабораторіях для роботи з вибуховими речовинами. Час закривання таких дверей близько 30 мс (0,03 с.). Велика швидкість руху полотна дверей забезпечується тим, що його штовхає стислий до тисячі атмосфер азот. Безумовно, така їх швидкість необхідна для того, щоб врятувати життя лаборантів у разі непередбачуваних обставин.

Отже, як бачимо вхідні двері не тільки надійні захисники Вашого помешкання, але і вірні супутники людини протягом багатьох тисячоліть. Тому, не мешкайте і завітайте до фірмових магазинів компанії “Сталь-М” у Рівному, які розташовані за адресами: вулиця Київська,67 (ТЦ “Арена”) та Соломії Крушельницької,77 та у Луцьку, на вул. Рівненській, 25 (ЖК “Атлант”), або ж телефонуйте за номером 0966306980 (відділ збуту).

Можливо і Ваші двері теж попадуть в історію!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top